نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم آغاز سال تحصيلي و جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد مرکز علمی - کاربردی برگزار شد.

مراسم آغاز سال تحصيلي و جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد مرکز علمی - کاربردی برگزار شد. 

مراسم آغاز سال تحصيلي روز دوشنبه 93/7/14 با حضور معاون توسعه مديريت و نيروي انساني استاندار و رييس دانشگاه جامع علمي – كاربردي استان در سالن اجتماعات مركز علمي – كاربردي دفتر آموزش و پژوهش استانداري برگزار گرديد. اين مراسم با تلاوت آياتي از قرآن و اجراي سرود ملي با خير مقدم آقاي حسيني پور مديركل محترم آموزش و پژوهش آغاز گرديد.

ايشان ضمن تبريك سال جديد تحصيلي به دانشجويان با ذكر سخني از پيامبر اعظم (ص) علم و ايمان را دو بال فرشته سعادت دانستند و همزماني شروع سال تحصيلي امسال با هفته شكوهمند دفاع مقدس را تقارني نيكو برشمردند. ايشان رسالت اين مركز را تعليم و تربيت سرمايه انساني مورد نياز مجموعه اداري استان برشمرده و ابراز اميدواري كردند كه اين مهم در راستاي توسعه پايدار استان، با همت دانشجويان و اساتيد و راهنمايي و همكاري مسئولين دانشگاه جامع استان ميسر گردد.

سپس آقاي رضايي معاون محترم توسعه مديريت و منابع انساني استانداري در سخنان خود اجراي دوره هاي علمي – كاربردي در دفتر آموزش و پژوهش را در راستاي ماموريت حوزه اداري استان برشمردند. ايشان در ضمن سخنان خود گفتند : دو نكته حائز اهميت در حوزه علم و فناوري وجود دارد كه يكي رسيدن به سياست هاي كلي ابلاغي در اين حوزه براي رسيدن ايران به جايگاه اول كشورهاي منطقه در حوزه علم و فناوري است و ديگر پيشروي مراكز آموزشي متناسب با سياست هاي ابلاغي رهبر معظم انقلاب است كه علاوه بر دستيابي به بعد علمي ، هم راستايي با قوانين مكتب اسلام و بعد معنوي آن است كه كشورهاي غربي از آن بي بهره اند.

آقاي رضايي در پايان سخنان خود از آقاي حسيني پور و مديران و مسئولين دانشگاه جامع استان قدرداني و تشكر نمودند.

سپس آقاي دكتر صدرا ابرقويي رييس دانشگاه جامع علمي – كاربردي استان ضمن تبريك نيمسال تحصيلي جديد به دانشجويان و تشكر از مديركل دفتر آموزش و پژوهش براي برگزاري اين مراسم،‌ مركز علمي – كاربردي دفتر آموزش و پژوهش را يكي از مراكز مجهز در استان چه از بعد سخت افزاري و چه نرم افزاري و دعوت از اساتيد مجرب برشمردند.

ايشان در حديثي به نقل از امام جعفر صادق (ع) : وجود سه خصلت را در هر صاحب حرفه اي ضروري دانستند : دانش و مهارت لازم، امانت داري و درستكاري و رفتار نيك نسبت به مديران و كارفرمايان و تاكيد كردند كه اين سه خصيصه در سيستم آموزشي مي تواند اين سيستم را به سيستمي كارآمد تبديل كند.

همچنين در ادامه رشد اقتصادي هر كشور را منوط به سه عامل : نيروي انساني، منابع طبيعي و تكنولوژي دانسته و كشوري را در مسائل اقتصادي پيشرو لقب دادند كه بتواند سهم نيروي انساني را در ايجاد ارزش افزوده اش بالا ببرد. ايشان اجراي آموزشهاي دارالفنوني و كاربردي را مورد نياز جامعه دانستند.

در پايان مراسم آقاي عرب خردمند معاون آموزشي مركز خلاصه اي از ضوابط آموزشي مركز را براي دانشجويان جديدالورود توضيح و به سؤالات دانشجويان در زمينه هاي آموزشي پاسخ دادند.