نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شيوه نامه مركز آزمون

شيوه نامه مركز آزمون


 بسمه تعالی

دفتر آموزش و پژوهش استانداری یزد

مرکز آزمون الکترونیکی

 

شیوه نامه ثبت نام آزمون الکترونيکي مهارتهای هفتگانه فناوری اطلاعات (IT)

 

به اطلاع پرسنل ادارات استان یزد می رساند ثبت نام آزمون  مهارتهای هفتگانه فناوری اطلاعات شامل آزمون:

 

 1 - مفاهیم پایهIT

 

2 -  ویندوز (Windows 7)

 

3 – ورد (word2010)

 

4 - اکسل(Excel2010 )

 

5 - اکسس (Access2010)

 

6 - پاورپوینت (Power point2010

 

7 - اطلاعات و ارتباطات(اینترنت)

 

تا تاریخ 30/9/93 به عمل خواهد آمد. ثبت نام متقاضیان از طریق سایت Akad.ostanyazd.ir (آموزش كاركنان دولت استان يزد) صورت می گیرد و ثبت نام کنندگان موظف می باشند بعد از انجام مراحل ثبت نام کارت ورود به جلسه را چاپ و در تمامی جلسات آزمون، همراه با اصل کارت شناسایی عکسدار معتبر ارایه نمایند.

 

تذكر : ارائه تصوير كارت ملي در اولين جلسه آزمون الزامي مي باشد.

 

نكات قابل توجه در زمان ثبت نام :

 

در صورت آمادگی کامل و داشتن شرایط لازم  با رعایت نکات زیر و پرداخت وجه آزمون از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی اقدام به تکمیل فرم ثبت نام  نمایید.

 1. درثبت صحيح اطلاعات فردی و سایر اطلاعات  نهايت دقت را مبذول فرماييد زیرا اطلاعات آن در گواهینامه دوره درج می گردد و مسئولیت عدم مغایرت بعهده فرد متقاضی شركت در آزمون می باشد.
 2. هزینه شرکت در آزمون براي هر مهارت مبلغ 60.000 ریال ( شش هزار تومان ) مي باشد.

1-2- در صورت انتخاب هفت مهارت که مبلغ آن 420.000 ریال ( چهل و دو هزار تومان ) می باشد از طریق درگاه پرداخت به صورت  یکجا اقدام به پرداخت نمائید.

 1. ارایه اصل کارت شناسایی معتبر عکس دار جهت شرکت در کلیه جلسات آزمون الزامی می باشد. در غیر اینصورت از برگزاری آزمون داوطلب جلوگیری بعمل خواهد آمد و مسئولیت آن متوجه آزمون دهنده می باشد.(شرط مهم جهت شرکت در آزمون)
 2. ثبت نام هنگامي پايان يافته است که کد رهگيري دريافت نماييد.
 3. محل  برگزاری آزمون در شهر یزد به آدرس : بلوار دانشجو کوچه 49، دفتر آموزش و پژوهش استانداری يزد و در شهرستانهای بهاباد و خاتم به آدرس : مركز آزمون اداره آموزش و پرورش شهرستان مي باشد.

1-5- در شهرستان هاي بهاباد و خاتم مشروط به آنکه تعداد متقاضیان حداقل 30 نفر و مجموع آزمون های آن شهرستان به 200 نفر رسیده باشد آزمون برگزار مي گردد.

2-5- زمان برگزاري آزمون در شهرستان هاي بهاباد و خاتم در روزهای پنجشنبه و جمعه و همچنین ایام تعطیلی خواهد بود در غیر اینصورت افراد متقاضی محل آزمون آن  شهرستانها در روز های پنجشنبه و جمعه در مرکز یزد نوبت آزمون داده خواهد شد و ملزم به شرکت در آزمون های ثبت نامی می باشند .

 1.   در انتخاب محل آزمون و مهارت مورد تقاضا نهایت دقت را مبذول فرمایید .
 2. در پایان عملیات ثبت نام  برای هریک از متقاضیان شرکت در آزمون ،یک نسخه کارت ورود به جلسه حاوی مشخصات فردی، تاریخ ، زمان آزمون تولید می شود که افراد موظف می باشند نسخه چاپی آن را در كليه جلسات آزمون ارائه نمایند.

1-7-  قابل توجه است تاریخ و زمان آزمون های انتخابي شما  برای هرنفر با توجه به رایانه ای بودن آزمون و سایر محدودیت های آزمون صرفا یکبار وحداکثر 72 ساعت قبل از نوبت آزمون قابل تغییر می باشد و آخرین کارت چاپی دریافتی از سیستم ملاک حضور در آزمون می باشد.

 1. داوطلبان ملزم به حضور در روز و ساعت انتخاب شده که در کارت ورود به جلسه درج گردیده ، می باشند و در صورت تاخیر،غیبت و یا مردودی در آزمون ، جهت اخذ نوبت آزمون مجدد به شرط خالی بودن ظرفیت سایت در زمانهای آتی و با پرداخت هزینه مجدد (60.000 ریال برای هر مهارت)، برگزاری آزمون برای داوطلب قابل انجام خواهد بود.
 2. حد نصاب قبولی در آزمون هر مهارت کسب نمره 60 از 100 بوده و در صورت عدم قبولی ، برگزاری آزمون مجدد با تعیین وقت مجدد و با پرداخت هزینه مجدد از سوی داوطلب امکان پذیر می باشد.
 3.  
 4. تعداد سوالات آزمون :

1-10- مهارت مفاهیم پایه فناوري اطلاعات داراي 60  سوال بصورت  4 گزینه ای با مدت زمان 45 دقيقه مي باشد. (نمره منفی ندارد)

2-10- شش مهارت دیگر دارای حداقل 18 سوال  بصورت صد در صد عملی است. به این نحو که طی آزمون ، تعدادی سوال توسط رایانه به آزمون دهنده ارایه گردیده و باید در زمان معینی عملیات خواسته شده در سوال ، توسط آزمون دهنده در محیط واقعی نرم افزار ها انجام شود و سامانه آزمون نرم افزاری هوشمند است و به عملکرد آزمون دهنده امتیاز داده و در پایان آزمون نمره آزمون بعد از چند ثانیه برای آزمون دهنده به نمایش در می آید.

 1. سوالات آزمون هر مهارت منطبق بر سرفصل های پیوست بخشنامه شماره 203222/1904 تاریخ 2/11/1381 (سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق ) می باشد.
 2. گواهی دوره پرسنل دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش صرفا توسط واحد آموزشی کارکنان آن دستگاه ها  صادر میگردد .

نکات قابل توجه در زمان آزمون:

 1. حداقل نیم ساعت قبل از زمان درج شده درکارت آزمون درمحل برگزاری آزمون حضور داشته باشید.
 2. برای مراجعه به مرکز آزمون همراه داشتن آخرین نسخه چاپی کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر عکسدارالزامی است.در صورت همراه نداشتن کارت شناسایی، از حضور فرد در جلسه آزمون جلوگیری بعمل خواهد آمد و مسئولیت آن متوجه شرکت کننده می باشد.
 3.  
 4. لطفا از همراه داشتن وسایل غیر ضروری (کتاب،کیف،جزوه و...) خودداری نمائید.
 5. استفاده از کتاب وجزوه ،صحبت کردن با دیگران و استفاده از تلفن همراه در زمان آزمون منجر به درج تخلف و ابطال نتیجه آزمون و گزارش به مسئولین ذیربط خواهد شد.
 6. قبل از ورود به سایت تلفن همراه خود را خاموش نمائید و از روشن کردن آن هنگام برگزاری آزمون اکیدا خودداری نمائید.
 7.  
 8. فرم های ثبت مشخصات فردی و صورتجلسه حضور در جلسه را تکمیل و امضاء نمائید. عدم امضای صورتجلسه حضور در آزمون به منزله غیبت تلقی می گردد..
 9. درصورت بروز هرگونه مشکل در اجرای امتحان شما، سریعا مراتب را به مسئول سایت آزمون که در طول مدت امتحان ناظر فرآیند آزمون می باشد اطلاع دهید.
 10. ناظر آزمون مسئول پاسخگوئی به هرگونه سوالی که در رابطه با محتوای آزمون شماست، نمی باشد.
 11. جهت صدور گواهینامه ارائه  تصویر کارت ملی در اولين جلسه آزمون الزامي می باشد (براي افرادي كه مدارك آنها ناقص باشد گواهينامه صادر نخواهد شد.
 12. برای شروع آزمون شناسه کاربری و رمز عبورکه قبل از ورود به جلسه در اختیار شما قرار می گیرد ،  با راهنمایی مراقب آزمون در محل مورد نظر در نرم افزار وارد کرده و آزمون خود را شروع کنید.

 

 1. درحین آزمون امکان مرور سوالات قبلی وجود دارد ،اما در صورت انتخاب گزینه پایان آزمون و تایید خروج از آزمون ، امکان بازگشت به آزمون وجود نخواهد داشت.
 2. سیستم  با نمایش اخطار قبلی(5دقیقه از زمان شما باقی مانده) وبعد از اتمام مدت زمان استاندارد آزمون، بطور خودکار آزمون را پایان داده و نمره را گزارش خواهد کرد.
 3. نمره پس از چند لحظه از پایان آزمون و به مدت چندثانیه نمایش داده می شود.پس از اعلام نمره برنامه بطور خودکار مجددا راه اندازی شده و آماده آزمون بعد خواهد شد.
 4. پس ازپایان آزمون و اعلام نمره با آرامش محل سایت را ترک نمائید.
 5.  
 6. تلفن تماس با مرکز آزمون 6288628 3 - 035

 

 

 

 

با آرزوی توفیق